Tiranë, 12 Shtator/atsh/– nëse do të thonim se tendencat e modës vjeshtë/dimër 2018 janě me të Vërtetë joshëse, Prapë do të Ishte nënvlerësim. DISA prej tendencave më kyçe të sezonit të RI kanë pushtuar menjëherë vitrinat e emrave më në zë të modës e madje Edhe rrugët e kryeqyteteve, sepse Modelet NUK presin. Un poste partagé par R O C K Y (@rocky_barnes) sur Mar 11, 2018 à 10:36am PDT Modelja Oriola Marashi shpesh bën deklarata Mjaft provokuese, krahas fotove të SAJ. Këtë Herë në… Un poste partagé par Leandra (MEDINE) Cohen (@leandramcohen) le 3 avril 2018 à 5:22am PDT nëse ka një gjë të cilën do e shihni shumë në instagramet e blogereve janě këmbët dhe fustanet mini. Modelet që do të shihen gjithandej këtë saison janě të njëjtë me ATO të partie në vitin 1989, që do të thotë me materiale sateni, të mëndafshta, Kadife, me kristale dhe zbukurime e detaje të përdorura me bollëk, por në fustane shumë të shkurtra. Të kombinuara me bizhuteri, këpucë, çanta, aksesorë, flokët, APO doreza dhe syze, këto veshje do të jetë me siguri ATO që do të dominojnë sezonin e festimeve të fundvitit. DISA NGO Modelet e këpucëve të prezantuara nga stilistët për 2018 duket se janě AQ fantastike sa blogeret mezi po presin të kalojë Vera për t`i ekspozuar në Ditët e dimrit. Un poste partagé par Tine Andrea (@tineandreaa) le 5 février 2018 à 5:43am PST ka një Kthim pas në modën e viteve` 70 në pasarelat e vjeshtë/dimër 2018, por mënyra se si do të ndikojë Kjo në stilin tuaj Personal është përmes ngjyrës Kafe. Nga veshjet dhe aksesorët monogramme ngjyrë bezhë – çokollatë të Fendi-t, Tek krijimet magjepsëse të Chloe me çdo nuancë të mundshme të këtij Toni (shpesh nga koka te këmbët), NUK abuzojmë nëse Themi se kafja është përfundimisht`e zeza e re`.

Modelet e rrafshëta e kanë primatin, ndërsa mini APO Takat Bllok kanë mbetur në përdorim Edhe këtë Sezon. Këto ditë po zhvillohën sfilatat për prezantimet e koleksioneve për sezonin vjeshtë-dimër 2017-2018. Stilistët e njohur kanë sugjeruar këpucët që do të jenë Trend për sezonin e ardhshëm. Këpuca`e Duhur`për këtë lloj këmbe duhet të jetë e lirshme, zakonisht me Top të rrumbullakët, por Edhe sandalet e hapura të cilat lejojnë gishtat të lëvizin lirshëm.